راهنمای نگارش مقالات
1398/11/29

 

راهنمای نگارش مقاله

معرفی همایش:  اولین کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی آوان با هدف ارائه آخرین یافته های علمی و عملی مرتبط با محورهای کنگره و برگزاری کارگاه های پژوهشی با حضور دانشجویان، محققین، و دانشگاهیان در اردیبهشت ماه 1399 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار می شود. از همه دانشجویان، محققین و علاقمندان دعوت می گردد که یافته های خود را در قالب چکیده علمی به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند؛ همچنین سعی بر آن است تا با ایجاد محیطی سالم و غنی از یادگیری خاطره ای شایسته در ذهن شرکت کنندگان به یادگار باقی بماند.

 

راهنمای نگارش و ارسال چکیده مقالات:

نکات مهم:

 - ارسال چکیده مقالات فقط از طریق وب سایت کنگره امکان پذیر است و مواردی که از طریق پست الکترونیک و یا به صورت کاغذی ارسال شوند مورد پذیرش قرار نخواهند گرفت.

- تنها چکیده مقاله ارسال گردد و از فرستادن مقاله کامل (Full text) خودداری شود. چکیده هر مقاله باید در دو فایل جداگانه به شرح ذیل توسط کاربر آپلود گردد:

- به منظور تسهیل نگارش چکیده، فایل فرمت چکیده بصورت Word  آماده شده است. محققین گرامی می توانند با دانلود این فایل، چکیده مقاله خود را در آن تایپ و نگارش کنند.

-  در صورت بروز هر گونه سؤال و یا مشکل در ارسال مقالات از طریق ایمیل کنگره مکاتبه شود.

-  در هنگام ارسال چکیده مقالات ذکر شماره تلفن همراه و پست الکترونیک نویسنده مسئول الزامی می باشد.

-  مسئولیت صحت علمی و ادبی متن فرستاده شده و اسامی سایر نویسندگان با فرستنده مقاله (نویسنده مسئول) می باشد.

 

 

 

 

فرمت چکیده مقالات:

- خلاصه مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی قابل پذیرش می‌باشد.

-  حاشیه از هر طرف 2 سانتی‌متر

- حداکثر تعداد کلمات قابل قبول بدون احتساب نام نویسندگان و نام سازمانی (Affiliation ) 350 کلمه می باشد.

- عنوان مقاله با فونت B Titr ، اندازه 14 نگارش گردد. عنوان مقالات انگیسی نیز با فونتTimes New Roman  به صورت Bold  نگارش گردد.

- نام نویسندگان به صورتBold  و با فونت B Nazanin  اندازه 12 (برای مقالات انگلیسی Times New Roman    اندازه 12 به صورت Bold ) نگارش گردد. نویسنده مسئول با علامت * مشخص شود و علاوه بر افیلیشن، شماره تماس وی نیز قید گردد.

- سازمان نویسندگان (Affiliation ) با فونت B Nazanin  اندازه 10 برای مقالات انگلیسی Times New Roman  اندازه 10 نگارش گردد. در نگارش وابستگی علمی افراد از ذکر عناوین مانند: دکتر و مهندس اجتناب گردد.

- چکیده باید به صورت خلاصه مبسوط و شامل موارد زیر باشد:

  • برای مقالات اصیل (Original Articles ) و کیفی (Qualitative Articles): زمینه و هدف مطالعه (Back ground and Aim)، مواد و روش ها (Materials and Methods)، یافته ها (Findings)، نتیجه گیری (Conclusion) و واژگان کلیدی (Key words)
  • برای مقالات مروری (Review articles): زمینه و هدف مطالعه (Back ground and Aim)، روش جستجو (Search Method)، یافته ها (Findings)، نتیجه گیری (Conclusion) و واژگان کلیدی(Key words)
  • برای مقالات گزارش موردی (Case report): زمینه و هدف مطالعه (Back ground and Aim)، گزارش بیمار (Patient Report)، نتیجه گیری (Conclusion) و واژگان کلیدی (Key words)

- برای متن خلاصه مقالات فارسی از فونت B Nazanin  و مقالات انگلیسی از فونت Times New Roman   اندازه 12 استفاده گردد. برای سر تیتر‌ها از فونت B Nazanin   به صورت Bold  نگارش گردد.

- حداقل از 3  و حداکثر از 6 کلید واژه متناسب با موضوع مقاله استفاده گردد. واژگان کلیدی به صورت Italic  با اندازه 12 نگارش گردد.

* تذکر: در مقالات کارآزمایی بالینی کد ثبت IRCTT  بایستی در روش کار یا در انتهای چکیده ذکر گردد در غیر این صورت خلاصه مقاله ارسالی حذف خواهد شد.